Anlaşmalı servisler nedir? Kaskoda anlaşmalı servisler ne işe yarar?

anlaşmalı servisler ne anlama gelir, anlaşmalı servis nedir, ne işe yarar, anlaşmalı servis sigortada ne işe yarar, kaskoda anlaşmalı servis ne işe yarar

Araçlar üretici veya anlaşmalı servisler için uygulanan garantiler ile gelir. Anlaşmalı servis garantileri, hangisi önce gelirse, belirli bir süre içinde veya belirli bir kilometrede sona erer. Bu garantilerin sağladığı korumanın uzunluğu ve miktarı, üreticiye ve diğer birkaç faktöre bağlıdır. Sigortamı Bul, anlaşmalı servislerin ne anlama geldiğini ve ne işe yaradığını anlatıyor.

Yetkililer, “Çok az garanti gerçek bir ‘tampondan tampona’ kapsama alanı sunar ve tüm garantilerin ortak bir noktası vardır: sonunda sona ererler” diyor. “Araç servis sözleşmeleri, mevcut garantinizin kapsamadığı ek kapsamı sağlar ve servis sözleşmesini sürdürdüğünüz sürece garantiler sona erdikten sonra aracınızı korur.

“Araç servis sözleşmeleri, kapsanan bileşenlerin onarımları için tüm sözleşme süresi boyunca veya belirli bir km sayısı için teminat sağlar ve bu süre zarfında servis sözleşmesi sürekli koruma için yenilenebilir.”

Gri Sigorta Anlaşmalı Servisler

Kaskoda Anlaşmalı Servisler Ne Anlama Gelir?

  • Araç anlaşmalı servis sözleşmeleri, orijinal üreticinin planı sona erdikten sonra aracınızın garanti korumasını uzatır. Bu nedenle, bir şeyler ters giderse maliyetli onarımlardan sorumlu olmak yerine, tekrar yola çıkmak için yalnızca bir kesinti ödemeniz gerekir.
  • Genişletilmiş servis sözleşmeleri, üreticilerden ve üçüncü taraf servis sözleşmesi sağlayıcılarından alınabilir ve tercihinize bağlı olarak bir dizi kapsam dahilindeki onarım ve istisnalar sunar.
  • Bir üreticinin uzatılmış araba garantisi, genellikle, tampondan tampona otomatik garantinizin sona erdiği anda başlar ve orijinali gibi kilometrelerce veya yıllarca sürer.
  • Üçüncü taraf bir sağlayıcıdan satın alınan bir araç servis sözleşmesi, aracınız belirli bir kilometre sınırının altında olduğu sürece istediğiniz zaman oturum açmanıza olanak tanıyan ek esneklik sunar.
  • Ve tıpkı üreticilerden temin edilebilenler gibi, üçüncü taraf uzatılmış hizmet sözleşmeleri de belirli bir süre için geçerlidir.
  • Hangi yolu seçerseniz seçin, kilometreler boyunca içiniz rahat olsun.

Anlaşmalı Servisler Ne İşe Yarar?

Bir arabaya sahip olmak, fayda, rahatlık ve konfor gibi birçok avantajı beraberinde getirir. Her şeyden çok, bir araç, ihtiyacınız olan yere gitmeniz ve günlük sorumluluklarınızı yerine getirmeniz için size güvenilir ulaşım sağlar.

Peki ya mekanik sorunlarla karşılaştığınızda? Günümüz araçlarının yapım kalitesi her zamankinden daha iyi olsa da, mükemmel değiller ve işler ters gidebilir.

  • Her yeni araç fabrikadan üretici garantisiyle çıksa da kullanılmış bir arabanız varsa ne olur?
  • Yolda mekanik bir arızadan korunmanın hala bir yolu var mı?
  • Araç servis sözleşmelerinin devreye girdiği yer burasıdır. Peki bir arabadaki servis sözleşmesi nedir?

Ethica Anlaşmalı Servisler

Araç Garantileri

Her yeni araç, üretici tarafından sağlanan bir tampondan tampona fabrika garantisi ile gelir. Tampondan tampona kapsamaya ek olarak, diğer özel garantiler bir otomobilin güç aktarma organları, emisyon sistemi ve karoser gibi farklı parçalarını kapsar.

Fabrika tampondan tampona sınırlı garantisi, satın aldıktan sonra birkaç yıl boyunca üretici kusurlarına veya mekanik sorunlara karşı kapsamlı koruma sağlar. Koşullar şirketten şirkete değişir, ancak genellikle, tampondan tampona garantiler, hangisi önce gelirse, üç yıl veya 36.000 km sürer.

Sırada, motoru, şanzımanı, aktarma kutusu ve aktarma organları gibi bir arabayı harekete geçiren bileşenleri koruyan güç aktarma organı garantisi yer alıyor. Tipik olarak, aktarma organları garantileri, standart şartlar yaklaşık beş yıl veya 50.000 km ile, tampondan tampona garantiden daha fazla yıl ve kilometreyi kapsar.

Yeni bir arabadaki sac, üreticiye bağlı olarak değişen belirli bir süre boyunca dayanıklılığını garanti eden pas ve delinme garantisiyle korunur.

Garanti koruması gerektiren kurallar nedeniyle, bir aracın emisyon sistemi iki alan için garanti kapsamı alır: performans ve tasarım ve kusur. Tipik olarak, emisyon sistemi kapsamı iki yıl veya 24.000 km sürer. Ancak bazı şirketler, Toyota gibi, emisyon sistemini tampondan tampona garantilerinin bir parçası olarak kapsar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: